Miskas.jpg

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre surengta spaudos konferencija, skirta forumui „SŪDUVA“

Tai pirmasis tarptautinės mokslinės konferencijos „MELNO TAIKOS SUTARTIES SOCIOKULTŪRINIS VAIDMUO EUROPOS IR LIETUVOS SAUGUMO ARCHITEKTŪROS RAIDOJE“ pristatymas.

               

Šią tarptautinę mokslinę konferenciją, skirtą Melno taikos 600 metų jubiliejaus paminėjimui, organizuoja Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) ir Mykolo Riomerio universitetas. Ja siekiama atskleisti Melno taikos sutarties sociokultūrinį vaidmenį puoselėjant vietos bendruomenių saugumą Lietuvoje ir Europoje. Be to, norima ir inicijuoti tolimesnius tvarios taikos, saugumo paradigmos kaitos Europoje tyrinėjimus. Mokslinėje konferencijoje 12 pranešimų pristatys ne tik Lietuvos, bet ir Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos, JAV mokslininkai. Susirinkusieji bus supažindinti ne tik su Melno taikos sutarties parengimo, pasirašymo istorinėmis, politinėmis bei teisinėmis aplinkybėmis, bet ir turės galimybę išgirsti apie sėkmingų tarpvalstybinių taikos sutarčių istorinį, politinį, teisinį, ekonominį ir kultūrinį vaidmenį įtvirtinant saugumą Europoje ar šiuolaikinio saugumo architektūros paradigmos kaitos sociokultūrinius iššūkius Europoje.

Konferencija rugsėjo 16 d. vyks Kybartų kultūros centre. Nors jos dalyvių skaičius ribotas, visi norintieji turės galimybę konferenciją stebėti tiesiogiai per Youtube platformą.

Konferenciją remia Vilkaviškio rajono savivaldybė, UAB “Art Glacio”, UAB “Kautra“, kavinės “Robeda” ir „Premo“, kaimo turizmo sodyba „Babeckynė“, Roberto Mickevičiaus ūkis, Lenkijos institutas Vilniuje, Europos parlamento narys Juozas Oleka, LR Seimo narys Algirdas Butkevičius. Informaciniai rėmėjai – laikraščiai „Santaka“ ir „Suvalkijos kraštas“.

Konferenciją pristatė jos organizacinio komiteto atstovai – Mykolo Riomerio universiteto profesorius dr. Vytautas Šlapkauskas ir Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Vitas Girdauskas.

 

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Į viršų